Šmarnice 2016 v Zgornji Besnici

Letos je šmarnično pobožnost v župnijski cerkvi in ob znamenjih vsak dan obiskovalo do 40 pridnih otrok. Navdušeno so spremljali šmarnično »nadaljevanko« o sv. patru Piju. Zelo lepo pa je bilo videti, kako so se otroci in tudi odrasli zbirali pri šmarnicah ob različnih znamenjih po naši župniji. Letos smo jih obiskali kar 9: Kralovo znamenje na Vidmu, Videmško znamenje pri šoli, Jeralovo znamenje na Njivici, Šemnovo znamenje v Podrovniku, znamenje pri Žegnanem studencu, znamenje na Brscu, znamenje na Dobravah, Štiheljnovo kužno znamenje v Čepuljah in Hlipovo znamenje na Vidmu. Tako smo skupaj z našo Materjo Marijo romali skozi njen mesec maj, kar se je kazalo v navdušenem prepevanju pesmi »Majske trate zelenijo in pozdravljajo Marijo«. Bogu hvala za ta mesec!

Galerija slik